Jackpot Gilt Show Results2018-06-26T16:21:28+00:00

Jackpot Gilt Show Results – 2018 Fair

Swine – Gilt – AOB Gilt Class
1st – Jacob Batson, Wilmington, IL
Swine – Gilt – Berkshire Gilt Class 1
1st – Brett Young, Clinton, IL
2nd – Ava Masco, Loda, IL
3rd – Jacob Donaldson, Colfax, IL
4th – Ethan Smith, Weldon, IL
5th – Lindsay Haren, Cullom, IL
Swine – Gilt – Berkshire Gilt Class 2
1st – Hannah Rustemeyer, Heyworth, IL
2nd – Grace Getty, Saybrook, IL
3rd – Dylan Vance, Onarga, IL
4th – Sara Fuller, Bloomington, IL
5th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
6th – Dawson Brooks, Heyworth, IL
Swine – Gilt – Chester Gilt Class
1st – Victor Johns V, Pontiac, IL
2nd – Ty Smith, Weldon, IL
3rd – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
4th – Eli Erickson, Princeton, IL
5th – Gabby McDermott, Cabery, IL
6th – Reid Miller, Melvin, IL
7th – Grace Getty, Saybrook, IL
8th – Georgia Harvell, Maple Park, IL
9th – Lane Sommer, Saybrook, IL
10th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
Swine – Gilt – Duroc Gilt Class 1
1st – Grace Getty, Saybrook, IL
2nd – Kylie Miller, Cropsey, IL
3rd – Kelly Jones, Colfax, IL
4th – Levi Meurer, Ashton, IL
5th – Ashley Wiegand, Congerville, IL
6th – Raylan Smith, Verona, IL
7th – Ellie Schwartz, Cissna Park, IL
8th – Austin Kruger, Bloomington, IL
Swine – Gilt – Duroc Gilt Class 2
1st – Kamryn Rinkenberger, Colfax, IL
2nd – Cale Hoffman, Colfax, IL
3rd – Eli Erickson, Princeton, IL
4th – Grace Vance, Onarga, IL
5th – Cole Young, Clinton, IL
6th – Emily Friese, Flanagan, IL
7th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
8th – Carley Zimmerman, Saybrook, IL
Swine – Gilt – Duroc Gilt Class 3
1st – Bobby Batson, Wilmington, IL
2nd – Chloe Johnston, Herscher, IL
3rd – Chloe Johnston, Herscher, IL
4th – Eli Erickson, Princeton, IL
5th – Preston Rhode, Carlock, IL
6th – Gabby McDermott, Cabery, IL
7th – Ty Smith, Weldon, IL
Swine – Gilt – Hampshire Gilt Class 1
1st – Nash Stoller, Gridley, IL
2nd – Victor Johns V, Pontiac, IL
3rd – Garrett Wright, Gibson City, IL
4th – Katja Walls, Gibson City, IL
5th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
6th – Ashtin Hurliman, Cissna Park, IL
7th – Ellie Schwartz, Cissna Park, IL
8th – Garrett Wright, Gibson City, IL
9th – Carley Zimmerman, Saybrook, IL
Swine – Gilt – Hampshire Gilt Class 2
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
2nd – Ivan Miller, Cropsey, IL
3rd – Emma McKeon, Ellsworth, IL
4th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
5th – Peyton Wiegand, Congerville, IL
6th – Jacob Batson, Wilmington, IL
7th – Kyle Getty, Saybrook, IL
8th – Carley Zimmerman, Saybrook, IL
9th – Dawson Brooks, Heyworth, IL
Swine – Gilt – Poland Gilt Class
1st – Kailey Smith, Verona, IL
2nd – Riley Donelson, Clinton, IL
3rd – Garrett Smolkovich, Cabery, IL
4th – Elizabeth Ellis, Gridley, IL
5th – Georgia Harvell, Maple Park, IL
6th – Trevor Jensen, Dwight, IL
7th – Owen Woods, Dwight, IL
Swine – Gilt – Spot Gilt Class 1
1st – Brynn Boundy, Melvin, IL
2nd – Emma McKeon, Ellsworth, IL
3rd – Peyton Hurliman, Cissna Park, IL
4th – Levi Meurer, Ashton, IL
5th – Georgia Harvell, Maple Park, IL
6th – Jenna Harvell, Maple Park, IL
7th – Owen Grice, Saybrook, IL
Swine – Gilt – Spot Gilt Class 2
1st – Dakota Mills, Cullom, IL
2nd – Kyle Getty, Saybrook, IL
3rd – Kylie Miller, Cropsey, IL
4th – Spencer Chandler, Loda, IL
5th – Spencer Chandler, Loda, IL
Swine – Gilt – Yorkshire Gilt Class 1
1st – Bobby Batson, Wilmington, IL
2nd – Cole Young, Clinton, IL
3rd – Samantha Johns, Pontiac, IL
4th – Georgia Harvell, Maple Park, IL
5th – Spencer Chandler, Loda, IL
6th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
7th – Hunter Whitehouse, Arrowsmith, IL
Swine – Gilt – Yorkshire Gilt Class 2
1st – Kailey Smith, Verona, IL
2nd – Ashley Wiegand, Congerville, IL
3rd – Grace Vance, Onarga, IL
4th – Alex Smith, Weldon, IL
5th – Lane Sommer, Saybrook, IL
6th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
Swine – Gilt – Crossbred Gilt Class 138-178
1st – Ellie Drach, Pontiac, IL
2nd – Keaton Stoller, Gridley, IL
3rd – Jordynn Marcum, Gibson City, IL
4th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
5th – Brayden Jensen, Dwight, IL
6th – Garrett Wright, Gibson City, IL
7th – Dawson Brooks, Heyworth, IL
8th – Garrett Wright, Gibson City, IL
Swine – Gilt – Crossbred Gilt Class 186-201
1st – Ty Drach, Pontiac, IL
2nd – Grace Flessner, Saint Joseph, IL
3rd – Morgan Rustemeyer, Heyworth, IL
4th – Sara Fuller, Bloomington, IL
5th – Kailey Smith, Verona, IL
6th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
7th – Spencer Chandler, Loda, IL
8th – Owen Grice, Saybrook, IL
9th – Ellie Schwartz, Cissna Park, IL
Swine – Gilt – Crossbred Gilt Class 203-218
1st – Ty Smith, Weldon, IL
2nd – Peyton Rinkenberger, Colfax, IL
3rd – Bobby Batson, Wilmington, IL
4th – Levi Meurer, Ashton, IL
5th – Levi Meurer, Ashton, IL
6th – Gabby McDermott, Cabery, IL
7th – Jenna Harvell, Maple Park, IL
8th – Brett Young, Clinton, IL
9th – Lane Weber, Seneca, IL
Swine – Gilt – Crossbred Gilt Class 223-259
1st – Presley Fritzen, Downs, IL
2nd – Brayden Payne, Kinsman, IL
3rd – Austin Kruger, Bloomington, IL
4th – Wyatt Rocke, Congerville, IL
5th – Samantha Johns, Pontiac, IL
6th – Haley Harmeson, Covington, IN
7th – Wyatt Rocke, Congerville, IL
8th – Kempton DeOrnellas, Paxton, IL
Swine – Gilt – Champion Berkshire Gilt
1st – Brett Young, Clinton, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Berkshire Gilt
1st – Hannah Rustemeyer, Heyworth, IL
Swine – Gilt – Champion Chester Gilt
1st – Victor Johns V, Pontiac, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Chester Gilt
1st – Ty Smith, Weldon, IL
Swine – Gilt – Champion Duroc Gilt
1st – Kamryn Rinkenberger, Colfax, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Duroc Gilt
1st – Bobby Batson, Wilmington, IL
Swine – Gilt – Champion Hampshire Gilt
1st – Nash Stoller, Gridley, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Hampshire Gilt
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
Swine – Gilt – Champion Poland Gilt
1st – Kailey Smith, Verona, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Poland Gilt
1st – Riley Donelson, Clinton, IL
Swine – Gilt – Champion Spot Gilt
1st – Dakota Mills, Cullom, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Spot Gilt
1st – Brynn Boundy, Melvin, IL
Swine – Gilt – Champion YorkshireGilt
1st – Bobby Batson, Wilmington, IL
Swine – Gilt – Reserve Champion YorkshireGilt
1st – Kailey Smith, Verona, IL
Swine – Gilt – Champion Crossbred Gilt
1st – Ty Smith, Weldon, IL
Swine – Gilt – Reserve Champion CrossbredGilt
1st – Ty Drach, Pontiac, IL
Swine – Gilt – Grand Champoin Gilt
1st – Ty Smith, Weldon, IL
Swine – Gilt – Reserve Grand Champion Gilt
1st – Kamryn Rinkenberger, Colfax, IL