Junior Sheep Results – 2019 Fair

Junior Sheep – Shropshire & Oxford – Fall ram lamb
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – Shropshire & Oxford – Spring ram lamb
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
3rd – Caleb Behrends, Danforth, IL
Junior Sheep – Shropshire & Oxford – Yearling ewe
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Caleb Behrends, Danforth, IL
3rd – Lauren Mohr, Carlock, IL
4th – Caleb Behrends, Danforth, IL
Junior Sheep – Shropshire & Oxford – Fall ewe lamb
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Caleb Behrends, Danforth, IL
3rd – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – Shropshire & Oxford – Spring ewe lamb
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
3rd – Caleb Behrends, Danforth, IL
Junior Sheep – Shropshire & Oxford – Pair of ewe lambs
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
3rd – Caleb Behrends, Danforth, IL
Junior Sheep – Hampshire – Spring ram lamb
1st – Sam Munsterman, Watseka, IL
2nd – Caleb Behrends, Danforth, IL
Junior Sheep – Hampshire – Yearling ewe
1st – Sam Munsterman, Watseka, IL
2nd – Sam Munsterman, Watseka, IL
3rd – Caleb Behrends, Danforth, IL
4th – Caleb Behrends, Danforth, IL
Junior Sheep – Hampshire – Fall ewe lamb
1st – Caleb Behrends, Danforth, IL
Junior Sheep – Hampshire – Spring ewe lamb
1st – Sam Munsterman, Watseka, IL
2nd – Sam Munsterman, Watseka, IL
3rd – Caleb Behrends, Danforth, IL
Junior Sheep – Hampshire – Pair of ewe lambs
1st – Sam Munsterman, Watseka, IL
2nd – Caleb Behrends, Danforth, IL
Junior Sheep – Dorset – Spring ram lamb
1st – Fred Peters, Ashkum, IL
Junior Sheep – Dorset – Yearling ewe
1st – Fred Peters, Ashkum, IL
2nd – Fred Peters, Ashkum, IL
Junior Sheep – Dorset – Spring ewe lamb
1st – Fred Peters, Ashkum, IL
2nd – Fred Peters, Ashkum, IL
Junior Sheep – Dorset – Pair of ewe lambs
1st – Fred Peters, Ashkum, IL
Junior Sheep – Southdown – Fall ram lamb
1st – Peyton Howe, Danforth, IL
Junior Sheep – Southdown – Spring ram lamb
1st – Peyton Howe, Danforth, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
3rd – Peyton Howe, Danforth, IL
Junior Sheep – Southdown – Yearling ewe
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Peyton Howe, Danforth, IL
3rd – Peyton Howe, Danforth, IL
4th – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – Southdown – Fall ewe lamb
1st – Peyton Howe, Danforth, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
3rd – Peyton Howe, Danforth, IL
4th – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – Southdown – Spring ewe lamb
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Peyton Howe, Danforth, IL
3rd – Peyton Howe, Danforth, IL
4th – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – Southdown – Pair of ewe lambs
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Peyton Howe, Danforth, IL
3rd – Peyton Howe, Danforth, IL
4th – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – AOB Wool Type – Fall ram lamb
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – AOB Wool Type – Spring ram lamb
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – AOB Wool Type – Yearling ewe
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – AOB Wool Type – Fall ewe lamb
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – AOB Wool Type – Spring ewe lamb
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – AOB Wool Type – Pair of ewe lambs
1st – Lauren Mohr, Carlock, IL
2nd – Lauren Mohr, Carlock, IL
Junior Sheep – AOB Meat Type – Fall ram lamb
1st – Beau Howe, Danforth, IL
Junior Sheep – AOB Meat Type – Yearling ewe
1st – Beau Howe, Danforth, IL
Junior Sheep – AOB Meat Type – Fall ewe lamb
1st – Beau Howe, Danforth, IL
Junior Sheep – AOB Meat Type – Spring ewe lamb
1st – Beau Howe, Danforth, IL
Junior Sheep – AOB Meat Type – Pair of ewe lambs
1st – Beau Howe, Danforth, IL
Junior Sheep – Market Classes – Lightweight wether – all breed
1st – Kole Weiss, Clinton, IL
2nd – Kaylina Rahn, Thawville, IL
Junior Sheep – Market Classes – Medium lightweight wether
1st – Sam Munsterman, Watseka, IL
2nd – Kole Weiss, Clinton, IL
3rd – Kole Weiss, Clinton, IL
4th – Kaylina Rahn, Thawville, IL
Junior Sheep – Market Classes – Medium heavyweight wether
1st – Zachary Gerling, Onarga, IL
2nd – Edward Hanson IV, Clifton, IL
3rd – Hunter Hull, Danforth, IL
Junior Sheep – Market Classes – Heavyweight wether – all breed
1st – Edward Hanson IV, Clifton, IL
2nd – Zachary Gerling, Onarga, IL
3rd – Preston Rhode, Carlock, IL
4th – Sam Munsterman, Watseka, IL
Junior Sheep – Market Classes – Lightweight Market Ewe Lamb
1st – Zachary Gerling, Onarga, IL
2nd – Hunter Hull, Danforth, IL
Junior Sheep – Market Classes – Mediumweight Market Ewe Lamb
1st – Edward Hanson IV, Clifton, IL
2nd – Zachary Gerling, Onarga, IL
3rd – Ivan Miller, Cropsey, IL
Junior Sheep – Market Classes – Heavyweight Market Ewe Lamb
1st – Edward Hanson IV, Clifton, IL
2nd – Ivan Miller, Cropsey, IL
3rd – Preston Rhode, Carlock, IL
Junior Sheep – Market Classes – Lightweight Pair of Market Lam
1st – Kole Weiss, Clinton, IL
2nd – Kaylina Rahn, Thawville, IL
Junior Sheep – Market Classes – Mediumweight Pair of Market La
1st – Zachary Gerling, Onarga, IL
2nd – Edward Hanson IV, Clifton, IL
3rd – Ivan Miller, Cropsey, IL
4th – Hunter Hull, Danforth, IL
Junior Sheep – Market Classes – Heavyweight Pair of Market Lam
1st – Edward Hanson IV, Clifton, IL
2nd – Zachary Gerling, Onarga, IL
3rd – Preston Rhode, Carlock, IL
4th – Sam Munsterman, Watseka, IL