Junior Swine Results2018-06-26T12:44:36+00:00

Junior Swine Results – 2018 Fair

Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 1
1st – Preston Rhode, Carlock, IL
2nd – Garrett Rhode, Carlock, IL
3rd – Ty Drach, Pontiac, IL
4th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
5th – Carley Zimmerman, Saybrook, IL
6th – Eve Remington, Arrowsmith, IL
7th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
8th – Eve Remington, Arrowsmith, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 2
1st – Brayden Payne, Kinsman, IL
2nd – Garrett Rhode, Carlock, IL
3rd – Austin Kruger, Bloomington, IL
4th – Preston Rhode, Carlock, IL
5th – Brett Young, Clinton, IL
6th – Austin Kruger, Bloomington, IL
7th – Carley Zimmerman, Saybrook, IL
8th – Hunter Whitehouse, Arrowsmith, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 3
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
2nd – Riley Donelson, Clinton, IL
3rd – Preston Rhode, Carlock, IL
4th – Ivan Miller, Cropsey, IL
5th – Brooke Beyers, Sibley, IL
6th – Kyle Getty, Saybrook, IL
7th – Kylie Miller, Cropsey, IL
8th – Lane Sommer, Saybrook, IL
9th – Ethan Smith, Weldon, IL
10th – Hunter Whitehouse, Arrowsmith, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 4
1st – Riley Donelson, Clinton, IL
2nd – Acer Kratochvil, Fairbury, IL
3rd – Jacob Donaldson, Colfax, IL
4th – Peyton Rinkenberger, Colfax, IL
5th – Garrett Rhode, Carlock, IL
6th – Lacy Grigas, Herscher, IL
7th – Acer Kratochvil, Fairbury, IL
8th – Hunter Whitehouse, Arrowsmith, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 5
1st – Lane Beyers, Sibley, IL
2nd – Grace Getty, Saybrook, IL
3rd – Carley Zimmerman, Saybrook, IL
4th – Jacob Donaldson, Colfax, IL
5th – Kayla Dunlavey, Kempton, IL
6th – Peyton Wiegand, Congerville, IL
7th – Katelin Donaldson, Colfax, IL
8th – Garrett Smolkovich, Cabery, IL
9th – Katja Walls, Gibson City, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 6
1st – Kelly Jones, Colfax, IL
2nd – Kyle Getty, Saybrook, IL
3rd – Emily Friese, Flanagan, IL
4th – Ashley Wiegand, Congerville, IL
5th – Emily Friese, Flanagan, IL
6th – Brec Hoffman, Colfax, IL
7th – Austin Kruger, Bloomington, IL
8th – Jordynn Marcum, Gibson City, IL
9th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 7
1st – Kayla Dunlavey, Kempton, IL
2nd – Cole Young, Clinton, IL
3rd – Presley Fritzen, Downs, IL
4th – Lane Sommer, Saybrook, IL
5th – Ashlyn Kratochvil, Fairbury, IL
6th – Jacob Donaldson, Colfax, IL
7th – Hunter Whitehouse, Arrowsmith, IL
8th – Kyle Stubblefield, Arrowsmith, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 8
1st – Kelly Jones, Colfax, IL
2nd – Caleb Rocke, Congerville, IL
3rd – Garrett Rhode, Carlock, IL
4th – Emily Friese, Flanagan, IL
5th – Zane Hoffman, Colfax, IL
6th – Carley Zimmerman, Saybrook, IL
7th – Cale Hoffman, Colfax, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 9
1st – Kelly Jones, Colfax, IL
2nd – Lane Sommer, Saybrook, IL
3rd – Kyle Stubblefield, Arrowsmith, IL
4th – Kayla Dunlavey, Kempton, IL
5th – Owen Grice, Saybrook, IL
6th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
7th – Aiden Smith, Weldon, IL
8th – Katelin Donaldson, Colfax, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Barrow Class 10
1st – Caleb Rocke, Congerville, IL
2nd – Samantha Johns, Pontiac, IL
3rd – Kamryn Rinkenberger, Colfax, IL
4th – Caleb Rocke, Congerville, IL
5th – Emily Friese, Flanagan, IL
6th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
7th – Kyle Stubblefield, Arrowsmith, IL
8th – Owen Grice, Saybrook, IL
9th – Eve Remington, Arrowsmith, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred Class 11
1st – Lane Beyers, Sibley, IL
2nd – Grace Flessner, Saint Joseph, IL
3rd – Maddison DeOrnellas, Paxton, IL
4th – Tannar Landau, Anchor, IL
5th – Katelin Donaldson, Colfax, IL
6th – Brynn Boundy, Melvin, IL
7th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
8th – Ainsley Kratochvil, Fairbury, IL
9th – Ava Masco, Loda, IL
10th – Katelin Donaldson, Colfax, IL
Junior Swine – Barrows – Purebred class 12
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
2nd – Chloe Johnston, Herscher, IL
3rd – Kayla Dunlavey, Kempton, IL
4th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
5th – Addyson Chandler, Onarga, IL
6th – Addyson Chandler, Onarga, IL
7th – Alex Smith, Weldon, IL
8th – Peyton Wiegand, Congerville, IL
9th – Lindsay Haren, Cullom, IL
Junior Swine – Barrows – Crossbred Barrow Class 1
1st – Trig Stoller, Gridley, IL
2nd – Dakota Mills, Cullom, IL
3rd – Ashley Wiegand, Congerville, IL
4th – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
5th – Ashlyn Kratochvil, Fairbury, IL
6th – Presley Fritzen, Downs, IL
7th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
8th – Garrett Smolkovich, Cabery, IL
9th – Garrett Wright, Gibson City, IL
Junior Swine – Barrows – Crossbred Barrow Class 2
1st – Riley Donelson, Clinton, IL
2nd – Dakota Mills, Cullom, IL
3rd – Samantha Johns, Pontiac, IL
4th – Cole Young, Clinton, IL
5th – Ty Drach, Pontiac, IL
6th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
7th – Ellie Drach, Pontiac, IL
8th – Garrett Wright, Gibson City, IL
9th – Eve Remington, Arrowsmith, IL
Junior Swine – Barrows – Crossbred Barrow Class 3
1st – Dakota Mills, Cullom, IL
2nd – Austin Kruger, Bloomington, IL
3rd – Riley Donelson, Clinton, IL
4th – Brooke Beyers, Sibley, IL
5th – Nash Stoller, Gridley, IL
6th – Ainsley Kratochvil, Fairbury, IL
7th – Brett Young, Clinton, IL
8th – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
9th – Kayla Dunlavey, Kempton, IL
Junior Swine – Barrows – Crossbred Barrow Class 4
1st – Nash Stoller, Gridley, IL
2nd – Emily Friese, Flanagan, IL
3rd – Caleb Rocke, Congerville, IL
4th – Dakota Mills, Cullom, IL
5th – Jordynn Marcum, Gibson City, IL
6th – Ellie Drach, Pontiac, IL
7th – Grace Getty, Saybrook, IL
8th – Ty Smith, Weldon, IL
9th – Grace Flessner, Saint Joseph, IL
Junior Swine – Barrows – Crossbred Barrow Class 5
1st – Kylie Miller, Cropsey, IL
2nd – Peyton Rinkenberger, Colfax, IL
3rd – Haley Harmeson, Covington, IN
4th – Brayden Payne, Kinsman, IL
5th – Maddison DeOrnellas, Paxton, IL
6th – Addyson Chandler, Onarga, IL
7th – Tannar Landau, Anchor, IL
8th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
9th – Garrett Smolkovich, Cabery, IL
Junior Swine – Barrows – Best Barrow
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
2nd – Riley Donelson, Clinton, IL
3rd – Kelly Jones, Colfax, IL
4th – Dakota Mills, Cullom, IL
5th – Brooke Beyers, Sibley, IL
6th – Riley Donelson, Clinton, IL
7th – Preston Rhode, Carlock, IL