Open Swine Results – 2019 Fair

Swine – Barrow – Crossbred Barrow Class 1
1st – Reid Miller, Melvin, IL
2nd – Frankie Smolkovich, Bonfield, IL
3rd – Cale Hoffman, Colfax, IL
4th – Vinny Smolkovich, Bonfield, IL
5th – Ivan Miller, Cropsey, IL
6th – Ashlyn Kratochvil, Fairbury, IL
7th – Addyson Chandler, Onarga, IL
Swine – Barrow – Crossbred Barrow Class 2
1st – Frankie Smolkovich, Bonfield, IL
2nd – Lane Beyers, Sibley, IL
3rd – Ty Drach, Pontiac, IL
4th – Emily Friese, Flanagan, IL
5th – Sydney Kestler, Milford, IL
6th – Peyton Rinkenberger, Colfax, IL
7th – Ava Peterson, Manteno, IL
Swine – Barrow – Crossbred Barrow Class 3
1st – Brett Young, Clinton, IL
2nd – Taylor Marcum, Gibson City, IL
3rd – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
4th – Peyton Wiegand, Congerville, IL
5th – Victor Johns, Pontiac, IL
6th – Faith Lattz, Gibson City, IL
7th – Tannar Landau, Anchor, IL
Swine – Barrow – Crossbred Barrow Class 4
1st – Maddison DeOrnellas, Paxton, IL
2nd – Ty Drach, Pontiac, IL
3rd – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
4th – Palmer Scheets, Atlanta, IL
5th – Anna Mills, Clinton, IL
6th – Grace Flessner, Saint Joseph, IL
7th – Spencer Chandler, Loda, IL
8th – Grace Flessner, Saint Joseph, IL
Swine – Barrow – Crossbred Barrow Class 5
1st – Ashley Wiegand, Congerville, IL
2nd – Anna Mills, Clinton, IL
3rd – Anna Mills, Clinton, IL
4th – Peyton Wiegand, Congerville, IL
5th – Kayla Dunlavey, Kempton, IL
6th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
7th – Ellie Drach, Pontiac, IL
Swine – Barrow – Crossbred Barrow Class 6
1st – Brett Young, Clinton, IL
2nd – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
3rd – Kelly Jones, Colfax, IL
4th – Sydney Kestler, Milford, IL
5th – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
6th – Gabby McDermott, Cabery, IL
7th – Ainsley Kratochvil, Fairbury, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 1
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
2nd – Preston Rhode, Carlock, IL
3rd – Sophie Peterson, Manteno, IL
4th – Ava Peterson, Manteno, IL
5th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
6th – Brec Hoffman, Colfax, IL
7th – Owen Grice, Saybrook, IL
8th – Ainsley Kratochvil, Fairbury, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 2
1st – Travis Rhode, Carlock, IL
2nd – Ellie Drach, Pontiac, IL
3rd – Victor Johns, Pontiac, IL
4th – Ashley Wiegand, Congerville, IL
5th – Ivan Miller, Cropsey, IL
6th – Reid Miller, Melvin, IL
7th – Brett Young, Clinton, IL
8th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 3
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
2nd – Ty Drach, Pontiac, IL
3rd – Brett Young, Clinton, IL
4th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
5th – Kelly Jones, Colfax, IL
6th – Hollis Scheets, Atlanta, IL
7th – Garrett Wright, Gibson City, IL
8th – Garrett Rhode, Carlock, IL
9th – Acer Kratochvil, Fairbury, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 4
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
2nd – Kelly Jones, Colfax, IL
3rd – Ashlyn Kratochvil, Fairbury, IL
4th – Garrett Rhode, Carlock, IL
5th – Addyson Chandler, Onarga, IL
6th – Grace Getty, Saybrook, IL
7th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
8th – Grace Getty, Saybrook, IL
9th – Owen Grice, Saybrook, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 5
1st – Leah Mills, Clinton, IL
2nd – Peyton Rinkenberger, Colfax, IL
3rd – Lucas Loschen, Paxton, IL
4th – Kamryn Rinkenberger, Colfax, IL
5th – Grace Getty, Saybrook, IL
6th – Faith Lattz, Gibson City, IL
7th – Garrett Wright, Gibson City, IL
8th – Garrett Smolkovich, Cabery, IL
9th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 6
1st – Emily Friese, Flanagan, IL
2nd – Zane Hoffman, Colfax, IL
3rd – Drew Jones, Colfax, IL
4th – Lane Beyers, Sibley, IL
5th – Tannar Landau, Anchor, IL
6th – Acer Kratochvil, Fairbury, IL
7th – Tannar Landau, Anchor, IL
8th – Kyle Stubblefield, Arrowsmith, IL
9th – Spencer Chandler, Loda, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 7
1st – Anna Mills, Clinton, IL
2nd – Preston Rhode, Carlock, IL
3rd – Gabby McDermott, Cabery, IL
4th – Caris White, Bourbonnais, IL
5th – Emily Friese, Flanagan, IL
6th – Samantha Johns, Pontiac, IL
7th – Eve Remington, Arrowsmith, IL
8th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
9th – Kyle Getty, Saybrook, IL
10th – Eve Remington, Arrowsmith, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 8
1st – Taylor Marcum, Gibson City, IL
2nd – Peyton Rinkenberger, Colfax, IL
3rd – Preston Rhode, Carlock, IL
4th – Kory Kohler, Chebanse, IL
5th – Brynn Boundy, Melvin, IL
6th – Grace Getty, Saybrook, IL
7th – Owen Grice, Saybrook, IL
8th – Hunter Whitehouse, Arrowsmith, IL
9th – Emma Carmien, Dewey, IL
10th – Tannar Landau, Anchor, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 9
1st – Ivan Miller, Cropsey, IL
2nd – Kelly Jones, Colfax, IL
3rd – Kayla Dunlavey, Kempton, IL
4th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
5th – Gabby McDermott, Cabery, IL
6th – Kayla Dunlavey, Kempton, IL
7th – Kyle Stubblefield, Arrowsmith, IL
8th – Lindsay Haren, Cullom, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 10
1st – Peyton Wiegand, Congerville, IL
2nd – John Boudreau, Manteno, IL
3rd – Brynn Boundy, Melvin, IL
4th – Kyle Getty, Saybrook, IL
5th – Kyle Stubblefield, Arrowsmith, IL
6th – Hunter Whitehouse, Arrowsmith, IL
7th – John Boudreau, Manteno, IL
8th – Addyson Chandler, Onarga, IL
Swine – Barrow – Purebred Barrow Class 11
1st – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
2nd – Emily Friese, Flanagan, IL
3rd – Samantha Johns, Pontiac, IL
4th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
5th – Kayla Dunlavey, Kempton, IL
6th – Ava Masco, Loda, IL
7th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
8th – Ellie Schwartz, Cissna Park, IL
9th – Spencer Chandler, Loda, IL
Swine – Barrow – Best Barrow
1st – Ashley Wiegand, Congerville, IL
2nd – Frankie Smolkovich, Bonfield, IL
3rd – Brooke Beyers, Sibley, IL
4th – Ivan Miller, Cropsey, IL
5th – Reid Miller, Melvin, IL
6th – Maddison DeOrnellas, Paxton, IL
7th – Leah Mills, Clinton, IL
Swine – Gilt – AOB Gilt: Pol, Land, Hereford
1st – Ethan Smith, Weldon, IL
2nd – Eli Erickson, Princeton, IL
3rd – Garrett Smolkovich, Cabery, IL
4th – Zane Hoffman, Colfax, IL
5th – Elizabeth Ellis, Gridley, IL
6th – Elizabeth Ellis, Gridley, IL
Swine – Gilt – Berkshire Gilt Class
1st – Kirstyn Lucht, Milford, IL
2nd – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
3rd – Kory Kohler, Chebanse, IL
4th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
5th – Kyle Getty, Saybrook, IL
6th – Graham Pilcher, Roberts, IL
7th – Kiley Grooms, Sullivan, IL
Swine – Gilt – Chester Gilt Class
1st – Jacob Batson, Wilmington, IL
2nd – Kyle Getty, Saybrook, IL
3rd – Garrett Smolkovich, Cabery, IL
4th – Kiley Grooms, Sullivan, IL
5th – Hailey Schwartz, Cissna Park, IL
6th – Tucker Grooms, Sullivan, IL
Swine – Gilt – Duroc Gilt 1/1 – 1/27
1st – Brett Young, Clinton, IL
2nd – Kamryn Rinkenberger, Colfax, IL
3rd – Kyle Getty, Saybrook, IL
4th – Drew Jones, Colfax, IL
5th – Preston Rhode, Carlock, IL
6th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
7th – Cale Hoffman, Colfax, IL
8th – Ellie Schwartz, Cissna Park, IL
Swine – Gilt – Duroc Gilt 2/3 – 2/26
1st – Kamryn Rinkenberger, Colfax, IL
2nd – Bailey Bunting, Gibson City, IL
3rd – Reid Miller, Melvin, IL
4th – Kory Kohler, Chebanse, IL
5th – Asher Smith, Weldon, IL
6th – Bobby Batson, Wilmington, IL
7th – Grace Vance, Onarga, IL
8th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
9th – Garrett Wright, Gibson City, IL
10th – Emma Carmien, Dewey, IL
Swine – Gilt – Hamp Gilt
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
2nd – Jordin Lucht, Milford, IL
3rd – Hailey Schwartz, Cissna Park, IL
4th – Victor Johns, Pontiac, IL
5th – Kyle Getty, Saybrook, IL
6th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
7th – Eve Remington, Arrowsmith, IL
Swine – Gilt – Spot Gilt 1/3 – 1/21
1st – Kempton DeOrnellas, Paxton, IL
2nd – Caris White, Bourbonnais, IL
3rd – Brynn Boundy, Melvin, IL
4th – Ava Masco, Loda, IL
5th – Ellie Schwartz, Cissna Park, IL
6th – Eli Erickson, Princeton, IL
7th – Addyson Chandler, Onarga, IL
8th – Spencer Chandler, Loda, IL
9th – Spencer Chandler, Loda, IL
Swine – Gilt – Spot Gilt 1/27 – 2/3
1st – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
2nd – Brett Young, Clinton, IL
3rd – Ivan Miller, Cropsey, IL
4th – Bailey Bunting, Gibson City, IL
5th – Catherine Wesslund, Loda, IL
6th – Dylan Vance, Onarga, IL
7th – Faith Lattz, Gibson City, IL
8th – Hunter Sewell, Chenoa, IL
9th – Tucker Grooms, Sullivan, IL
Swine – Gilt – Hampshire Gilt 1/2 – 1/18
1st – Ashley Wiegand, Congerville, IL
2nd – Bailey Bunting, Gibson City, IL
3rd – Alex Smith, Weldon, IL
4th – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
5th – Ava Peterson, Manteno, IL
6th – Hunter Whitehouse, Arrowsmith, IL
7th – Alana Whitfield, Bloomington, IL
Swine – Gilt – York Gilt 2/1 – 3/8
1st – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
2nd – Bailey Bunting, Gibson City, IL
3rd – Jacob Batson, Wilmington, IL
4th – Grace Vance, Onarga, IL
5th – Dylan Vance, Onarga, IL
Swine – Gilt – XBred Gilt 145 – 186
1st – Leah Mills, Clinton, IL
2nd – Ty Drach, Pontiac, IL
3rd – Maddison DeOrnellas, Paxton, IL
4th – Sophie Peterson, Manteno, IL
5th – Gabby McDermott, Cabery, IL
6th – Ellie Schwartz, Cissna Park, IL
7th – Elizabeth Ellis, Gridley, IL
8th – Lucas Ellis, Gridley, IL
Swine – Gilt – XBred Gilt 191 – 212
1st – Lane Beyers, Sibley, IL
2nd – Samantha Johns, Pontiac, IL
3rd – Peyton Rinkenberger, Colfax, IL
4th – Victor Johns, Pontiac, IL
5th – Levi Zimmerman, Saybrook, IL
6th – Hollis Scheets, Atlanta, IL
7th – Taylor Marcum, Gibson City, IL
8th – Palmer Scheets, Atlanta, IL
9th – Ava Masco, Loda, IL
10th – Spencer Chandler, Loda, IL
Swine – Gilt – XBred Gilt 223 – 272
1st – Ava Smolkovich, Bonfield, IL
2nd – Hailey Lucht, Milford, IL
3rd – Ethan Smith, Weldon, IL
4th – Bobby Batson, Wilmington, IL
5th – Maddison DeOrnellas, Paxton, IL
6th – Ty Smith, Weldon, IL
7th – Kirstyn Lucht, Milford, IL
8th – Peyton Wiegand, Congerville, IL
Swine – Gilt – Champion AOB Gilt
1st – Ethan Smith, Weldon, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ AOB Gilt
1st – Eli Erickson, Princeton, IL
Swine – Gilt – Champion Berkshire Gilt
1st – Kirstyn Lucht, Milford, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Berkshire Gilt
1st – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
Swine – Gilt – Champion Chester Gilt
1st – Jacob Batson, Wilmington, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Chester Gilt
1st – Kyle Getty, Saybrook, IL
Swine – Gilt – Champion Duroc Gilt
1st – Brett Young, Clinton, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Duroc Gilt
1st – Kamryn Rinkenberger, Colfax, IL
Swine – Gilt – Champion Hampshire Gilt
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Hampshire Gilt
1st – Jordin Lucht, Milford, IL
Swine – Gilt – Champion Spot Gilt
1st – Kaitlyn Hamilton, Pontiac, IL
Swine – Gilt – Reserve Champ Spot Gilt
1st – Brett Young, Clinton, IL
Swine – Gilt – Champion Yorkshire Gilt
1st – Ashley Wiegand, Congerville, IL
Swine – Gilt – Reserve Champion Yorkshire Gilt
1st – Bailey Bunting, Gibson City, IL
Swine – Gilt – Champion Crossbred Gilt
1st – Ava Smolkovich, Bonfield, IL
Swine – Gilt – Reserve Champion Crossbred Gilt
1st – Hailey Lucht, Milford, IL
Swine – Gilt – Grand Champion Gilt
1st – Ashley Wiegand, Congerville, IL
Swine – Gilt – Reserve Grand Champion Gilt
1st – Brooke Beyers, Sibley, IL